Polish Posters under Northern Lights - Islandia 2017

Nowa wystawa w Dydo Galerii Plakatu w Krakowie jest podsumowaniem projektu „Polish Posters under Northern Lights”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Ogrody Sztuki w 2017 roku na Islandii. Miał on na celu promowanie polskiego plakatu za granicą i nawiązanie nowych kontaktów polsko-islandzkich.

Sztuka plakatu na Islandii nie jest tak tradycyjna ani popularna, jak w Polsce. Zaproszeni do projektu polscy artyści: prof. Leszek Żebrowski (Akademia Sztuki w Szczecinie), dr hab. Sebastian Kubica (Instytut Sztuki w Cieszynie, Uniwersytet Śląski) i dr Monika Starowicz (ASP Katowice), poprowadzili warsztaty „Plakat jako forma sztuki” dla studentów i profesjonalistów na Iceland Academy of the Arts. Od września do listopada 2017 roku w Reykjaviku i Akureyri można było wziąć udział w sześciu wystawach plakatów oraz wydarzeniach towarzyszących: wykładach o historii polskiej sztuki plakatu, warsztatach i projekcjach filmowych, które odbyły się we współpracy z Nordic House, Reykjavik City Library - Gerduberg Culture House, Akureyri Art Museum, Municipal Library of Akureyri, Kartöflugeymslan Gallery, MAk - Akureyri Culture Society, Reykjavík International Film Festival, Iceland News Polska i Ambasada Polska w Reykjaviku.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentów biorących udział w warsztatach oraz plakaty prowadzących zajęcia w Reykjaviku: Leszka Żebrowskiego, Moniki Starowicz i Sebastiana Kubicy. Dopełnieniem wystawy będą plakaty jednego z największych autorytetów projektowania plakatów na Islandii - profesora Guðmundur Oddur Magnússon, znanego też jako Goddur, oraz studentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Anny Pałosz, która kilka lat temu stworzyła serię plakatów do filmów islandzkich.
Zapraszamy!
Polish Posters under Northern Lights – Islandia 2017
7- 27 kwietnia 2018
Godziny otwarcia: codziennie 14:30 – 18:30
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Wydarzenie FB: Polish Posters under Northern Lights - Islandia 2017

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć