Niezależny plakat filmowy

Niezależny plakat filmowy
28 maja – 6 czerwca 2018

Wystawa prezentuje ponad 50 plakatów, które zostały wydrukowane niezależnie od obiegu dystrybucyjnego i nie stały się oficjalnymi plakatami promującymi film. Są to alternatywne propozycje polskich artystów, gdzie zamiast banalnych zdjęć aktorów, na plakacie pojawia się pomysł graficzny, obraz za pomocą którego można uchwycić emocje filmu.

Nie zobaczymy tych plakatów na ulicy. Współczesne, autorskie plakaty filmowe, znajdziemy głównie w Internecie i w galeriach, gdzie zachwycają stylem i funkcjonują jako unikalne dzieła sztuki.

Obecnie wielu artystów reinterpretuje plakaty do kultowych filmów zagranicznych takich jak The Big Lebowski, Gwiezdne wojny, Lśnienie, jak i filmów polskich: Kochankowie z Marony, Dom Zły, Dekalog. Na wystawie znajdą się również serie plakatów do filmów w reżyserii Davida Lyncha, Woody Allena, Alejandro Jodorowskiego, Romana Polańskiego.

Wśród autorów plakatów są m.in. Leszek Żebrowski, Homework – Joanna Górska i Jerzy Skakun, Sebastian Kubica, Ela Wojciechowska, Kaja Renkas, Sława Harasymowicz, Michał Książek, Jacek Rudzki, Marcelina Amelia i wielu innych.

Dydo Galeria Plakatu
Kraków, Al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia)
www.dydopostergallery.com

Wystawa towarzysząca w ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Autorka plakatu: Anna Pałosz

Lista plakatów do kupna --> Start / / Aktualna wystawa

--------------------

Uczestnicy wystawy:

Magda Aksamit
Marcelina Amelia
Ewa Bajek Wein
Joanna Górska, Jerzy Skakun [Homework] 
Sława Harasymowicz 
Jakub Kamiński
Andrzej Krajewski
Michał Książek
Sebastian Kubica
Krzysztof Nowak
Bogna Otto-Węgrzyn
Weronika Ratajska
Kaja Renkas
Jacek Rudzki
Michał Sitek
Marta Szmyd
Aleksander Walijewski
Elżbieta Wojciechowska
Tomasz Wygrzywalski
Leszek Żebrowski

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć