Gotyk. Warsztaty kaligraficzne

Gotyk. Warsztaty kaligraficzne

W dobie mediów społecznościowych sztuka pięknego pisania przestała być zajęciem niszowym, praktykowanym przez nielicznych entuzjastów. Dzięki łatwej możliwości popularyzacji dyscypliny, kaligrafia stała się modna wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak interpretować historyczne pismo i jak znaleźć balans pomiędzy tradycją a ekspresją. Ideą warsztatów jest postawienie pytania – Czy kaligrafia gotycka może być współczesnym środkiem wyrazu?

Warsztaty są skierowane do dorosłych – początkujących i bez doświadczenia w kaligrafii, ale osoby z  pewnym doświadczeniem również skorzystają z nabytej wiedzy.

Prowadzący: Filip Ciślak, ASP Katowice

Filip Ciślak – ur. w roku 1988 w Żywcu. W 2013 r. uzyskał dyplom magisterski w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa. Aktualnie pracuje w swojej macierzystej uczelni jako asystent. Zajmuje się grafiką projektową. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat i kaligrafia. Swoje prace prezentował m.in. na 24., 25. i 26. Biennale Plakatu w Katowicach; 5. i 6.Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu; 8. International Triennial of Stage Poster, Sofia 2016; Poster Triennial Ecoplagat 2017, Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach 2017, 16 Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku. W 2013 r. wygrał międzynarodowy konkurs na plakat festiwalu FETA. W 2018 r. został wyróżniony na Międzynarodowym Biennale Plakatu 4th Block (Charków). Zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie na plakat Golden Turtle '19. Jest laureatem Nagrody Dyrektora Muzeum Karykatury Satyrykon 2019. Prowadzi warsztaty kaligraficzne w kraju i za granicą. Obecnie realizuje przewód doktorski związany z nauczaniem sztuki pięknego pisania. W swoim warsztacie posługuje się zarówno historycznymi wzorcami liter jak i bardziej współczesnymi interpretacjami pisma.
Tworzy zarówno dzieła autorskie jak i kaligrafię i projekty znaków oraz liternictwa na zlecenie.

TERMINY:

→ 10 października 2021, godz.10-10:45, spotkanie organizacyjne on-line na platformie ZOOM

→ 17 i 24 października 2021, godz.10-12:30, warsztaty praktyczne w Dydo Galerii Plakatu przy al. Focha 1 w Krakowie. Ilość uczestników jest ograniczona.

ZAPISY:

❶ aby wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym w niedzielę 10 października wystarczy napisać do nas mejla office@dydopostergallery.com w tytule: Gotyk – spotkanie organizacyjne.

Plan spotkania:
→ krótki wstęp do warsztatów kaligraficznych
→ poznacie prowadzącego i jego prace
→ będziecie mogli zadać nurtujące was pytania

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – wyślij mejla, a odeślemy ci link i hasło do spotkania na platformie ZOOM.

❷ jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach praktycznych, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że zobowiązujesz się do przyjścia na warsztaty do galerii zarówno 17, jak i 24 października

UWAGA! Uczestnik sam zapewnia sobie materiały do pracy: pióro Pilot Paralell, naboje, blok papieru A3 - Academia gramatura120. Jeśli masz jakieś wątpliwości co przynieść, to skontaktuj się z nami office@dydopostergallery.com.

--

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa w ramach wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”

FB

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć