0

Konfrontacje Plakatu Studenckiego 2022, Tarnów

Konfrontacje Plakatu Studenckiego 2022 
Rynek w Tarnowie oraz Tarnowskie Centrum Kultury 
Wernisaż: 27.05.2022, godz. 18:00 
Wystawa czynna: 28.05–30.07.2022

Konfrontacje Plakatu Studenckiego to trzecia edycja międzynarodowej wystawy plakatów studenckich, 

powstałych w pracowniach projektowych wyższych uczelni. Prezentujemy 250 plakatów wybranych z ponad 900 zgłoszeń z 60 pracowni, w tym z 35 pracowni z Polski oraz 25 z Ameryki, Europy i Azji.

Na wystawie oglądać można projekty zróżnicowane tematycznie i formalnie: plakaty dotyczące tematów ekologicznych, społecznych, politycznych, kulturalnych, plakaty typograficzne, reklamowe, oraz realizację czysto autorskie i impresyjne.

Wystawa z jednej strony stanowi analizę trendów rozwoju plakatu oraz przegląd pracowni projektowych pod kątem rodzaju, charakteru i odmienności programów nauczania, prezentuje współczesne kierunki związane z projektowaniem komunikacji wizualnej, inspirujące, świeże i oryginalne rozwiązania formalne, z drugiej – ukazuje to, co ważne, z punktu widzenia młodych ludzi. 

Gościem honorowym festiwalu jest projektantka, wykładowczyni prof. Agnieszka Ziemiszewska, autorka projektu identyfikacji graficznej obecnej edycji. 

Podczas wernisażu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy plakat studencki. Międzynarodowe jury przyzna nagrody w dwóch kategoriach: plakat i plakat animowany. 

Kurator wystawy: mgr Wojciech Kołek 
Organizator: Wydział Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie 
Partnerzy: Tarnowskie Centrum Kultury, Dydo Poster Gallery 
Rada programowa: prof. Wojciech Regulski, dr hab. Dariusz Vasina, dr Bartłomiej Bałut, dr Katarzyna Górowska, mgr Joanna Tyborowska 
Patronat: Prezydent Miasta Tarnowa, STGU

Dodatkowe informacje: 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć