Papierowe dźwięki - warsztaty plastyczne

Plakat: Leszek Żebrowski

Jazz powstał na południu Stanów Zjednoczonych na początku XIX wieku z połączenia muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej. Jego twórcy ponad wszystko cenili dowolność interpretacyjną i improwizację. Pierwsi z nich byli naturszczykami, amatorami często nieznającymi nawet nut!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty „Papierowe dźwięki”. Zainspirujemy się plakatami z wystawy „Cztery ściany jazzu” i stworzymy własne instrumenty z użyciem kartonu, kolorowego papieru, pisaków, tasiemek i wielu innych materiałów. Na zakończenie warsztatów wprawimy nasze instrumenty w ruch, a każdy muzyk naszego amatorskiego jazzowego bandu da się ponieść radości improwizacji!

Papierowe dźwięki - warsztaty plastyczne

Termin:
sobota, 19 stycznia 2019, godz.12-15

Miejsce:
Dydo Galeria Plakatu, al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia), Kraków

Wstęp bezpłatny.
Wymagane wcześniejsze zapisy: office@dydopostergallery.com
Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie:
Zuzanna Gwoźdź – studentka wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim; stażystka Fundacji Nośna i Dydo Galerii Plakatu; w sezonie letnim animatorka dziecięca pracująca we Francji; zafascynowana sztukami wizualnymi i teatrem.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Cztery ściany jazzu / Four jazz walls

FACEBOOK

Linki:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć